Ostoskori on tyhjä.
Home/Kauppa/Diabetessukat/Diabetessukat miehet
Diabetes-sukka 39-45, 3-pakkaus
9,90 € sis. alv
KESTOSUOSIKKI!
TEE SÄÄSTÖTILAUS 4 PAKETTIA TÄÄLTÄ >>>>
Erityisesti diabeetikoille tehty mutta muutkin saavat toki nauttia näistä mukavista sukista. Sukkien varsi on kiristämätöntä ns. hunajakennokudosta, jolloin sukka pysyy paikoillaa ilman puristavaa kuminauhaa. Sukkien varvassauma on myös tehty niin, että siinä ei ole ikävästi hankaavia paksuja saumoja eikä möykkyjä. Nipussa on kolme paria sukkia. Hinta on koko nipun hinta.
KATSO KOKO DIABETESSUKKAVALIKOIMAMME TÄÄLTÄ>>>>>
Palaute: “Tilasin ja toista päivää nyt käytän.Kuitenkin jo toiset sukat jalassa.Ostin kuusi paria.Olen diabeetikko ja olen etsinyt tällaisia joissa hinta-laatusuhde kohtaa hyvin. Uskon , että miusta tuli kanta-asiakas.Ei purista nilkoista, miellyttävä materiaali, sopivan ohuita…suosittelen!” HH
Erityisesti diabeetikoille tehty, ei puristava, joustoneuleinen sukka. Nipussa on kolme paria sukkia, kaksi värivaihtoehtoa. Hinta on koko nipun hinta.
- Koko 39-45
- 75% puuvillaa, 16% polyesteriä, 7% nailonia, 2 % elastaania
- Kolme paria sukkia nipussa
Sukissa ei ole varpaita ikävästi painavia saumoja vaan saumat ovat ohuet ja piilossa. Varsiresori on hunajakennokudosta, jonka ansiosta sukka pysyy paikoillaan mutta ei purista eikä veny. Sukka ei aiheuta painaumia pohkeisiin.
Paino | 520 g |
---|---|
Mitat | 5 cm |
Väri | Musta, Sininen lajitelma |